Okulary blokujące niebieskie światło Uvex Skyper S1933X

Okulary blokują niebieskie światło z sztucznego oświetlenia w domu, ekranów smartfonów, komputerów i telewizorów. Doświetlanie się sztucznym światłem jest nienaturalne dla naszego organizmu i zaburza rytm dobowy.

Dlaczego niebieskie światło jest szkodliwe?

Wieczorem, organizm, zamiast przechodzić stopniowo w tryb relaksu, otrzymuję błędne bodźce – wciąż jest dzień i trzeba działać na pełnych obrotach.

Takie zaburzenie blokuje produkcję melatoniny, która ma wpływ na obniżenie temperatury i ciśnienia ciała, co potem przekłada się na łatwiejsze zasypianie i lepszy sen.

Więcej o wpływie niebieskiego światła na nasz organizm mówię w poniższym wideo:

Jak ograniczyć niebieskie światło?

Możesz to zrobić co najmniej na kilka sposobów.

Wymień żarówki w domu na cieplejsze. Chodzi o temperaturę barwową takiej żarówki w Kelwinach – im niższa wartość tym cieplejsze światło i mniej niebieskiego 🙂

Idealnie gdybyś doświetlał wieczorem pomieszczenia ogniem – świeczki, ognisko – one nie emitują w ogóle niebieskiego światła 🙂

Ekrany komputerów, smartfonów

Chyba już w każdym komputerze i telefonie możesz ustawić tryb ciepłego światła w smartfonie. O określonych godzinach – wieczornych i nocnych, Twój komputer ani telefon nie będzie emitował tyle niebieskiego światła.

Ekran będzie bardziej pomarańczowy, barwy wyświetlane bardziej cieplejsze.

Ale to tylko częściowe rozwiązanie problemu. Idealnie, przed snem – co najmniej godzinę – dać sobie wyciszenie i przestać wpatrywać się w ekrany. Mówię o tym na wideo powyżej, co sam zaobserwowałem i co potem potwierdziło się 🙂

Wyeliminowanie ekranów bezpośrednio przed snem, w sposób zauważalny ułatwi zasypianie i poprawi jakość snu.

Okulary blokujące niebieskie światło

Mnie też niegdyś wydawało się to dziwne… chodzenie w takich pomarańczowych okularach.

Było to dziwne, dopóki nie zrozumiałem problemu. Teraz sam od ponad miesiąca przed snem zakładam okulary blokujące niebieskie światło 🙂

Efekty są zauważalne, gdyż okulary blokują aż 98% niebieskiego światła. Dosłownie. Po ich założeniu nie widzę np. niebieskich diód… i w sumie życie wydaje się być bardziej kolorowe 🙂

Nosząc okulary Uvex Skyper, wieczorem, 3 godziny przed snem, zablokujesz w 98% niebieskie światło i w końcu przestaniesz oszukiwać swój organizm. Widoczną poprawę w samopoczuciu i jakości snu, możesz zaobserwować już po pierwszej nocy.

Okulary dopasowane do Ciebie

Okulary są w pełni regulowane, dzięki temu dokładnie dopasują się do Twojej głowy, co z kolei ma wpływ na ilość światła jakie dostaje się do Twoich oczu.

Swobodnie możesz regulować długość zauszników oraz ich kąt nachylenia. Pozwala to na dobre dopasowanie. Dzięki temu okulary idealnie przylegają i stabilnie się trzymają.

Szkiełka, są plastikowe, ale wymienne. Jednym ruchem możesz założyć nowe szkiełka, na stare oprawki w razie jakiś uszkodzeń, czy zarysowań.

Moje po miesiącu noszenia wciąż wyglądają jak nowe 🙂

Na końcu zauszników są delikatne poduszki, które zwiększają komfort noszenia okularów, gdyż nie uciskają.

Spójrz na zdjęcie powyżej. Szkiełka są w taki sposób wyprofilowane, by szczelnie blokować dopływ światła z boku.

Podobnie, gdy spojrzysz na zdjęcie niżej, wyprofilowana jest górna oprawka, w taki sposób by idealnie przylegać do czoła i blokować dostęp światła.

Okulary są nowe, oryginalnie zapakowane przez producenta UVEX. Produkowane w USA.

Uvex Skyper S1933X

  • 98% absorpcji szkodliwego, niebieskiego światła
  • regulacja kąta oprawek / pochylania – idealnie dopasujesz
  • regulacja długości zauszników
  • wymienne szkiełka – w razie uszkodzenia
  • poduszki na końcu zauszników – nie uciskają
  • blokują dopływ światła po bokach
  • świetnie przylegają do czoła, blokując światło

Jeśli też chcesz się chronić przed niebieskim światłem, śmiało – spraw sobie takie okulary 🙂

Kup Okulary

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem