Spotkać się z wykonawcą strony, czy załatwić to zdalnie?

Jak to zdalnie? Że niby przez internet, czy telefon? Mam zapłacić komuś kilka tysięcy i nawet nie zobaczyć gościa na oczy?

No tak, niektórzy nie potrafią sobie wyobrazić, że takie usługi można realizować zdalnie, poprzez Internet, bez spotkania. Powiem więcej, czasem nawet nie potrzeba telefonu – wystarczy email.

Bezpośrednie spotkanie, to jedna z form komunikacji. Równie dobrze można zastąpić spotkania pisaniem maili, telefonem, komunikatorami, albo video konferencjami.

Jeśli musisz się spotkać… to się spotkaj

Jeśli jesteś tradycjonalistą i MUSISZ się spotkać z wykonawcą, to nie próbuję Cię przekonać byś tego nie robił. Zapewniam Cię tylko, że spotkanie nie jest konieczne. Co więcej, spotkanie na żywo, to pewne ograniczenia – chociażby terytorialne. Musisz ograniczyć wybór wykonawcy do tych, którzy są z Twojego regionu.

Niepotrzebne koszty

Spotkania, to potężne koszty. Nie wspominam o kosztach dojazdu, bo największą stratą jest czas.

Przygotowanie merytoryczne do spotkania, ubranie się, spakowanie laptopa, dojazd, potem samo spotkanie i jeszcze powrót i rozpakowanie się… Są to minimum 3 godziny, a w rzeczywistości może być więcej… Wracając do przykładu, gdzie stworzenie strony za 1000 zł, w przeliczeniu, powinno zająć 20 godzin, te 3 godziny stanowią spory procent… A co jeśli spotkań jest więcej, albo zajmują ok 5 godzin – oczywiście musi wzrosnąć cena wykonania strony.

Po 9 latach pracy w branży, ilość bezpośrednich spotkań z klientami mogę policzyć na palcach jednej ręki. Da się? oczywiście, że się da 🙂 I często były to projekty nie za tysiąc a kilka tysięcy zł… bez spotkania na żywo.

Jednocześnie, po tylu latach takiej pracy… mogę też stwierdzić, że czasem dobrze jest się spotkać z klientem 🙂

Konkrety

Jeśli MUSISZ, to się spotkaj z wykonawcą, wiedz jednak, że spotkania do dodatkowe koszty i realizację strony formowej spokojnie da się załatwić zdalnie.

A jak to było u ciebie? Zawsze spotykasz się na żywo? Podziel się swoimi przemyśleniami na ten temat w komentarzu

Weź się ogarnij

Moje 7, najlepszych, sprawdzonych
sposobów na efektywną pracę zdalną
Do wdrożenia jeszcze dziś!Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem