Jak sprawdzić doświadczenie wykonawcy Twojej strony internetowej

Jak sprawdzić doświadczenie i umiejętności potencjalnego wykonawcy Twojej strony internetowej? Skąd mieć pewność, że to nie oszust, który nigdy w życiu nie wykonał żadnej strony?

Doświadczenie w latach

Jeśli ktoś tworzy strony chociaż 5 lat i ma w portfolio kilkanaście wykonanych projektów, w tym koniecznie jakieś świeże, to chcąc nie chcąc – coś potrafić musi 🙂

Ale to nie zasada, równie dobrze, lepszym wykonawcą może się okazać młody webmaster z rocznym doświadczeniem. Jedno jest pewne, jeśli wykonawca ma w portfolio jakieś projekty na poziomie, to znaczy, że coś potrafi.

A doświadczenie w latach? Tak jak wspomniałem – nie ma reguły, ale aby stworzyć kilka dobrych projektów i zdobyć doświadczenie, to chcąc, nie chcąc, potrzeba na to kilkanaście miesięcy.

Świeże projekty

Rynek jest bardzo zmienny, z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe technologie, trendy i wersje przeglądarek. Dobrze gdyby Twój potencjalny wykonawca był aktywny w ostatnim czasie. Chodzi o to byś uniknął sytuacji, w której wszystkie projekty w pokaźnym portfolio były wykonane 4 lata temu i od tego czasu webmaster nic nowego nie zrobił.

Jeśli portfolio i perswazja potencjalnego wykonawcy jeszcze Cię nie przekonują, możesz poprosić o próbkę kodu HTML, PHP, który to on napisał.

Poproś o referencje

Jednak najbardziej skutecznym sprawdzeniem nie tylko umiejętności, ale i rzetelności i odpowiedzialności potencjalnego wykonawcy, to telefon do jego poprzednich klientów. To proste. Jeśli webmaster coś robił i robił to dobrze, to bez wahania poda Ci nr telefonu do poprzednich, zadowolonych klientów.

Weź się ogarnij

Moje 7, najlepszych, sprawdzonych
sposobów na efektywną pracę zdalną
Do wdrożenia jeszcze dziś!Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem