Jak sprawdzić doświadczenie i umiejętności potencjalnego wykonawcy Twojej strony internetowej? Skąd mieć pewność, że to nie oszust, który nigdy w życiu nie wykonał żadnej strony?
Jeśli ktoś tworzy strony chociaż 5 lat i ma w portfolio kilkanaście wykonanych projektów, w tym koniecznie jakieś świeże, to chcąc nie chcąc – coś potrafić musi 🙂
Ale to nie zasada, równie dobrze, lepszym wykonawcą może się okazać młody webmaster z rocznym doświadczeniem. Jedno jest pewne, jeśli wykonawca ma w portfolio jakieś projekty na poziomie, to znaczy, że coś potrafi.
A doświadczenie w latach? Tak jak wspomniałem – nie ma reguły, ale aby stworzyć kilka dobrych projektów i zdobyć doświadczenie, to chcąc, nie chcąc, potrzeba na to kilkanaście miesięcy.
Rynek jest bardzo zmienny, z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe technologie, trendy i wersje przeglądarek. Dobrze gdyby Twój potencjalny wykonawca był aktywny w ostatnim czasie. Chodzi o to byś uniknął sytuacji, w której wszystkie projekty w pokaźnym portfolio były wykonane 4 lata temu i od tego czasu webmaster nic nowego nie zrobił.
Jeśli portfolio i perswazja potencjalnego wykonawcy jeszcze Cię nie przekonują, możesz poprosić o próbkę kodu HTML, PHP, który to on napisał.
Jednak najbardziej skutecznym sprawdzeniem nie tylko umiejętności, ale i rzetelności i odpowiedzialności potencjalnego wykonawcy, to telefon do jego poprzednich klientów. To proste. Jeśli webmaster coś robił i robił to dobrze, to bez wahania poda Ci nr telefonu do poprzednich, zadowolonych klientów.
Moje 7, najlepszych, sprawdzonych
sposobów na efektywną pracę zdalną
Do wdrożenia jeszcze dziś!