Jak przetestować swoją nową stronę?

Nikomu nie zależy na Twojej stronie firmowej, jak Tobie samemu. Owszem dobry wykonawca będzie się starał, testował sprawdzał… Ale to Ty podpisujesz się własnym nazwiskiem pod swoją stroną i to Tobie najbardziej na Tobie zależy.

Często bywa tak, że to właśnie klient wynajduje najdrobniejsze błędy na stronie, na które wykonawca nie wpadłby, by w ogóle ich szukać

Wykonawca zapewne testował i sprawdzał poprawności działania strony, ale jemu nie zależy tak bardzo jak Tobie 🙂 To Twoja strona, Twojej firmy, i to Ty jesteś za nią odpowiedzialny i to Ty powinieneś dokonać ostatecznych testów końcowych. A poza tym, sprawdzisz, czy wykonawca się spisał.

Co i jak testować?

Dla formalności. Najpierw poprawność kodu. Pod tym adresem: http://validator.w3.org/ dostępne jest narzędzie, dzięki któremu sprawdzić poprawność kodu strony. Wystarczy wpisać adres strony, albo wprowadzić jej kod. Jeśli zauważysz wiele poważnych błędów, możesz zgłosić to wykonawcy.

Poprawność nawigacji. Chodzi o to, by linki, menu prowadziły tam, gdzie wskazują. By nie okazało się, że po kliknięciu czegokolwiek strona przekieruje w dziwne miejsce, albo pokaże coś co pokazać się nie powinno:) Klikaj wszystko na każdej podstronę…

Sprawdź też, czy są przygotowane strony błędów, np 404 – co się stanie jeśli wpiszemy celowo adres, który nie istnieje ?

Wyświetlanie w przeglądarkach
. Jeśli na początku tego nie wymagałeś, to nie oczekuj, że stroną będzie się poprawnie wyświetlać na wszystkich przeglądarkach. Zazwyczaj stronę dostosowuje się do tych najpopularniejszych i możliwie nowych. Sprawdź zatem, jak Twoja strona wyświetla się w tych przeglądarkach, czy wszystko działa poprawnie.

To tylko kilka, głównych elementów które warto sprawdzić zawsze.

Konkrety

Sprawdzić powinieneś dosłownie wszystko, czego oczekiwałeś, na co się umówiłeś i to co było w specyfikacji.

A jak to było u Ciebie? Jak długo po oddaniu strony wychodziły wciąż jakieś drobne błędy ? Napisz w komentarzu 🙂

Weź się ogarnij

Moje 7, najlepszych, sprawdzonych
sposobów na efektywną pracę zdalną
Do wdrożenia jeszcze dziś!Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem